Tipy na výlety

Zde bychom Vám rádi doporučili místa, kam se vyplatí podívat, kde se líbilo nám nebo našim známým.
Samozřejmě uvítáme i Vaše doporučení a postupně budeme tuto stránku doplňovat a aktualizovat.

Více fotografií z „Tipů na výlet“ najdete na naší FB stránce.

Neuschönau – Národní park Bavorský les a Stezka korunami stromů

vzdálenost od Mitterdorfu 19 km, směr Mauth

Stezka korumami stromůNeuschönau

sommer_baumwipfelpfadNárodní park se stezkou v korunách stromů a výběhem zvířat, která žijí a žila na Šumavě. Dopřejte si výlet s procházkou v délce cca 7 kilometrů uprostřed lesních cestiček, ptačích voliér a výběhů zvířat. Skrze některé výběhy dokonce procházíte a může se Vám podařit, že mláďata divokých prasátek půjdou kus cesty s Vámi nebo se pokochejte pohledem na živého losa, jak odpočívá v trávě a zažijte šumavskou přírodu uprostřed husté vegetace, zarostlých strání a romantických lesních zákoutí.

Ve výšce 8 až 25 m skrze buky, jedle a smrky v horském smíšeném lese si můžete vychutnat dobrodružství bez rizika. Vrcholem stezky je 44m vysoká jedinečná stromová věž. Z její plošiny je vidět přes 100 km zeleného moře Bavorského a Českého lesa.

Skanzen Finsterau
vzdálenost od Mitterdorfu 13 km, směr Mauth
48°56’9.96″N; 13°33’46.19″E
 www.freilichtmuseum.de
Finsterau-luftbildSkanzen Finsterau je obklopen lesnatými kopci Národního parku Bavorský les a českým pohraničím. Areál byl vybudován s obdivuhodným smyslem pro detail a prezentuje svým hostům také pohled do historie obyvatel Bavorského lesa. Z celého regionu sem byly dovezeny demontovaná selská stavení, kovárny, pece a stáje, které pak byly znovu postaveny a s láskou zařízeny. Návštěvníkům se otevírá autentický obraz způsobu života a práce lidí – tak, jak tomu kdysi bylo, formovaných bídou a tím, co těžkou prací na přírodě vydobyli.

 

 

Bučina – bývalá nejvýše položená osada na Šumavě
Můžete samozřejmě podnikat výlety i na českou stranu Šumavy. Vozem a poté autobusem se dopravíte k turistickému hraničnímu přechodu nad Finsterau a pěšky pokračujete do Čech.
Bučina je dnes zaniklá osada, která však bývala nejvýše položenou osadou na celé Šumavě (1162 m). Přesto si však jedno prvenství uchovala – jedná se totiž o nejdeštivější šumavské místo, ročně tady spadne 1600 mm srážek.

Bývalá obec Bučina byla vysídlena v roce 1946 a roku 1956 zničena. Nyní zde najdete památník železné opony v podobě stometrového úseku s ostnatým drátem, strážní věží a informační tabulí. Nedaleko od památníku se nachází turistický hraniční přechod s Německem. Další zajímavostí Bučiny je zrekonstruovaná Pešlova chata (nyní hotel Alpská vyhlídka).

Haidmühle
vzdálenost od Mitterdorfu 16 km, směr Phillipsreut
www.haidmuehle.eu

03196cedd4432980f58a4b2243e111e4Zde v Trojmezí láká romantická Šumava z velké části nedotčenou přírodou a českým „modrým pásem“, Vltavou, což činí konkurenci půvabné části Mühlviertel na rakouské straně, zatímco bavorská část s rázovitou a neporušenou krajinou je předurčena k odpočinku a uvolnění.

V letech 1910-1948 zde fungoval železniční hraniční přechod Stožec – Haidmühle. V roce 1999 byl na tomto hraničním přechodu obnoven krátký symbolický úsek, na kterém je provozována šlapací drezína.

 

 

Waldkirchen – Karoli – Badepark

www.waldkirchen.de

RTEmagicC_lutfbild-badepark_05.jpgOsvěžující koupání v každé roční době. Perlivě příjemná slaná voda na kůži. Pocení v sauně a plavání se sportovními ambicemi. Koupaliště Karoli-Badepark s nádherným mediteraneem láká jak v létě tak v zimě. Na kopci Karoli se na velkorysé ploše čtyř hektarů rozprostírá ostrov bezmezného potěšení z koupání, překypující radostí ze života. Je orientován na jihozápad za sluníčkem a skýtá jedinečný výhled na okolní krajinu.

 

 

Grafenau – Babalu centrum a Bobová dráha
vzdálenost od Mitterdorfu 33 km
gra_01Při nepříznivém počasí doporučujeme navštívit s dětmi nedaleké Babalu centrum, které je plné bláznivých atrakcí pro děti. Nicméně i rodiče si rozhodně přijdou na své:-)

Více se dozvíte na www.babalu-funpark.de

V Grafenau na vás čeká také bobová dráha Užijte si 100 m dlouhou cestu nahoru k horské stanici automatickým tažným systémem. Jakmile vyjedete nahoru, čeká vás 1250 m dlouhý spektakulární sjezd na medvědím bobu. Po zatáčce u horské stanice vede přímo dolů k dvojitému skoku a zatáčky se záchytnou sítí. Po klidnější lesní pasáži začíná opravdová bobová zábava – ve vysoké rychlosti až 40 km/h to sviští do nově vybudovaného kruhového monstra. 4 spektakulární kruhy nabízí ještě více zábavy při bobování a radosti z jízdy pro mladé i staré.

Ostatní doporučení

Lákají-li Vás nákupy, pak nejblíže se nachází město Freyung, za ním již zmíněný Waldkirchen. Případně můžete navštívit vzdálenější Passau, který nabízí jak obrovské nákupní možnosti, tak i krásné historické centrum s dominantou hradu. Je nazýváno také městem tří řek, protože se zde slévají řeky Dunaj, Inn a Ilz. Město leželo na křižovatce obchodních cest a odtud vedla i známá Zlatá stezka – obchodní cesta do Čech.

Přejeme Vám dovolenou plnou zážitků a budeme rádi za Vaše další doporučení!